Ontdek je verborgen verleden – Digitaal zoeken naar voorouders. Een cursus van het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Volksuniversiteit met medewerking van de Stichting Genealogisch Centrum Zeeland.
Ben je benieuwd naar het verborgen verleden van je voorouders? Dan is deze cursus iets voor jou. In drie middagen leer je zoeken naar je voorouders en hoe je de resultaten kunt verwerken.

In de eerste bijeenkomst vertelt archiefmedewerker Ilja Mostert je over genealogie, de structuur van genealogisch onderzoek en de documenten die je tegenkomt bij je zoektocht.
Hij laat je in de tweede bijeenkomst zien op welke websites je naar voorouders kunt zoeken. Daarbij gaat speciale aandacht naar de database Zeeuwen Gezocht van het Zeeuws Archief, waarin ruim 11 miljoen persoonsvermeldingen te vinden zijn van mensen die ooit in Zeeland woonden, werkten of verbleven.
Tijdens de laatste bijeenkomst toont Merijn Nuijten aan de hand van voorbeelden uit de praktijk hoe je digitaal kunt zoeken naar voorouders op basis van DNA-gegevens.
Deskundigen van de Stichting Genealogisch Centrum Zeeland, Joke Kramer en Tom Nuijten, laten je zien hoe je je onderzoek kunt ondersteunen met het gebruik van genealogische programma’s, zodat je de gegevens die je hebt gevonden goed kunt bewaren en presenteren.
Tot slot kun je kennismaken met de collectie van het Genealogisch Centrum en zelf in de genealogische verzamelingen kijken.
Informatie
Docenten: Ilja Mostert, Tom Nuijten, Joke Kramer en Merijn Nuijten
Duur: 3 middagen van 14.00-16.00 uur
Aanvang: vrijdag 5 maart 2027 om 14.00 uur
Data: 5, 19 maart, 2 april 2027
Cursusplaats: Zeeuws Archief, Hofplein 16, 4331 CK Middelburg
Cursusgeld: € 75,00
Aanmelden: via www.volksuniversiteitzeeland.nl > Zeeuws Archief